راهنمای خرید پرده منزل

مسلما ورود به هر خانه جدیدی نیاز به تهیه پرده دارد. به همین خاطر از ملزومات خرید جهیزیه می توان به پرده اشاره کرد. فضای زیادی از دید در خانه اختصاص به پرده دارد. لذا متناسب بودن رنگ، طرح و حجم برای یک دست شدن منظره داخل خانه ها بسیار مهم هست. بخصوص خانه های کوچک آپارتمانی که پرده می تواند آنها را بزرگتر جلوه بدهد. با توجه تنوع بسیار زیاد طرح های مختلف پرده موجود در بازار، انتخاب پرده مناسب کار تا حدودی دشوار می باشد.

در انتخاب وخرید پرده توجه داشته باشید که پرده باید جزیی از فضا باشد نه کل فضا. همچنین رنگ بندی و چیدمان وسایل به خصوص مبلمان خانه در انتخاب پرده حتما لحاظ شود. اگر دردکوراسیون خانه، از مبلمان و وسایل طرح دار یا شلوغ استفاده شده بهتر است پرده های ساده استفاده کنید. ولی اگر خانه با رنگ های اصلی و خنثی و وسایل ساده طراحی شده می توانید  پرده های طرح دار را انتخاب کنید.

برای مشاهده انواع پرده در سایت ودینگو کلیک کنید

پرده کلاسیک

پرده کلاسیک

رایج ترین و پراستفاده ترین مدل پرده می باشد که به نام های پرده قوس دار و چند لایه هم شناخته می شوند. لایه های مخلتف پرده کلاسیک آستر، حریر و دکور هستند که در ادامه به نکات حائز اهمیت هر مورد اشاره خواهیم کرد.

آستر و حریر

کاربرد آستر در پوشش محیط داخل خانه، جلوگیری از نور مستقیم خورشید و ورود دوده و گرد و خاک می باشد. برخلاف آستر برای داشتن نور از حریر استفاده می شود. اما نکته مهمی که برای انتخاب آستر باید مد نظر قرار دهید، نوع جنس آن ها است. کیفیت مواد اولیه پرده مانند لباس اهمیت دارد. از آن جایی که بیشتر مورد شستشو قرار می گیرند، پس باید جنسشان در مقابل شستشوی زیاد مقاوم تر باشد. در نتیجه پارچه های با الیاف مصنوعی ( پلی استر) یا به اصطلاح با مواد بیشتر برای آستر توصیه می شود که در واقع باعث می شود پارچه در طی زمان حالت خودش را حفظ کند.

پارچه دکور (لایه رویی)

برای پارچه های دکور (رویی) موضوع متفاوت است. برای دکور می توان از پارچه های مخمل، ابریشم و نخی استفاده کرد. این پارچه ها خودشان شکست نور ایجاد می کنند و باعث زیبایی دو چندان می شوند. به طوریکه طرح کارشده داخل آن ها برجسته تر و زیباتر جلوه می کند.

پرده کرکره ای و شید

بیشترین کاربرد این نوع از پرده در آشپزخانه ها می باشد. البته می توان در سایر نقاط خانه بخصوص در اتاق خواب ها هم پرده کرکره ای یا شید را نصب نمود. جنس های استفاده شده در این نوع پرده وینیل، آلومینیوم، وینیل طرح چوب، و چوب می باشد.

پرده زبرا

وسایل جانبی پرده

نوار پرده و یراق آلات نسبت به اجزای دیگر پرده مشهود نیستند. علی رغم این بر زیبایی اجزای دیگر تاثیر دارند و انتخاب نامناسب آنها می تواند کلیت کار را زیر سوال ببرد. در صورت وجود سقف کاذب نیازی به ریل های تزیینی نیست. در غیر اینصورت سعی کنید از ریل تزیینی استفاده کنید. هنگام انتخاب ریل به رنگ آن توجه داشته باشید تا با سایر اجزای پرده همخوانی داشته باشد. همچنین نوع رنگی که دارد حائز اهمیت هست. چون در صورت نامرغوب بودن بعد از مدتی دچار زنگ زدگی می شود. آخرین نکته مربوط به ریل که اتفاقا مهمترین نکته می باشد، امکان حرکت روان و راحت پرده در داخل آن می باشد. به هرحال تا زمانی می توانید از پرده استفاده کنید که در داخل ریل امکان حرکت داشته باشد.

مدل پرده پذیرایی

در انتها یادآور می شویم که قبل از نصب و سفارش قطعی پرده حتما از کارشناس فروشگاه بخواهید که از منزل شما بازدید نماید و مقدار پارچه و لوازم مورد نیاز را براساس نظر کارشناسی تعیین نماید. امیدواریم مناسب ترین پرده را برای خانه خود انتخاب نمایید.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.