راهنما خرید ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی از اقلام درشت لیست جهیزیه عروس می باشد و از آنجاییکه که هزینه نسبتا بالایی دارد و قرار است تا مدت زمان زیادی کار کند، نیاز به بررسی دقیق برای خرید دارد. پس با مجله ودینگو همراه باشید تا موارد مهم در خرید ماشین لباسشویی را با هم مرور کنیم.

برای مشاهده لباسشویی های سایت ودینگو کلیک کنید

ظزفیت ماشین لباسشویی

مهم ترین بخش انتخاب یک ماشین لباسشویی، در نظر گرفتن ظرفیت آن است که بستگی به تعداد افراد خانواده دارد. با توجه به اینکه در اینده تعداد افراد خانواده احتمالا زیاد خواهد شد و همچنین اینکه چه مدت زمانی قصد استفاده از ماشین لباسشویی را دارید، ظرفیت لباسشویی جهیزیه خود را انتخاب کنید. برای خانواده های کوچک دو نفره لباسشویی های ۵ یا ۶ کیلویی مناسب هست. همچنین برای خانوارهای تا ۴نفر ماشین ۷ کیلویی گزینه مناسبی می باشد.

ظرفیت ماشین لباسشویی

چندین دسته بندی برای ماشین های لباسشویی وجود دارد که هر کدام را بررسی می کنیم. یکی از این دسته بندی ها محل قرار گرفتن در می باشد:

لباسشویی درب بالا

محل ورود و خروج لباس ها از بالا می باشد. از ویژگی های این نوع می توان به کیفیت متوسط شستشو، قیمت ارزان تر و زمان شستشو کمتر اشاره کرد. البته یک نوع از این دسته به نام بازدهی بالا وجود دارد که عملکردی بهتر از نوع رایج این مدل دارد.

لباسشویی درب بالا

لباسشویی درب از جلو

لباس از جلو دستگاه وارد و خارج می شود. کیفیت شستشوی خوبی دارد. همچنین مصرف انرژی و آب کمتری دارد. سر و صدای کمتری نسبت به نوع قبل ایجاد می کند و البته گران تر می باشد.

لباسشویی در جلو

دسته بندی های دیگری برای ماشین لباسشویی نیز وجود دارد:

لباسشویی نیمه اتوماتیک

در این نوع نیمه اتوماتیک بخش شستشو و خشک‌کن از هم مجزا هستند و درنتیجه بعضی تنظیمات و پرکردن آب مخزن به عهده خودتان می باشد و در لباسشویی های دوقلو به طور دستی لباس را داخل خشک کن می ریزیم. در مجموع عملکرد ساده تری دارند و تعمیر آن ها راحت است.

لباسشویی اتوماتیک

تمام فرایند شستشو به طور اتوماتیک انجام می گیرد. فضای کمتری را اشغال می کند، دارای برنامه های مختلف شستشو می باشد که باعث انعطاف پذیری آن می شود و دارای عمر طولانی می باشد.

با تسمه و بی تسمه

همانطور که از نام این دسته بر می اید، بعضی ماشین لباسشویی ها تسمه ندارند. به این نوع Direct Drive هم می گویند. در واقع موتور در پشت مخزن یا درام قرار دارد و نیازی به تسمه نیست. ویژگی بدون تسمه سرو صدا و لرزش کمتر می باشد و البته مصرف انرژی را نیز کم می کند. البته حساس به ضربه و افت ولتاژ هم هستند که باعث اسیب جدی به لباسشویی می شود در حالی که نوع با تسمه این گونه نمی باشد.

ماشین لباسشویی دایرکت درایو

امروزه ماشین های لباسشویی دارای ویژگی های دیگری هم هستند:

برنامه های شستشو

ماشین های لباسشویی برنامه‌های مختلف شستشو مطابق با جنس‌های مختلف پارچه دارند. برای مثال برنامه شستشو مخصوص ملحفه و روتختی، لباس‌های تیره و روشن، پارچه‌های ظریف و … که بر اساس قیمت تولیدکننده و قیمت ماشین لباسشویی متفاوت هستند. برنامه شستشو را با توجه به نوع پارچه انتخاب کنید:

  • پارچه‌های ظریف به مراقبت بیشتری به هنگام شستشو نیاز دارند. برای مثال ابریشم زود پاره می‌شود.
  • همچنین لباس‌های رنگ روشن و سفید نیاز به شستشوی بیشتری دارند تا تمام لکه‌های آن‌ها از بین برود.

شستشوی با تاخیر

در این حالت می توانید زمان شستشو را خودتان تنظیم کنید. اگر به هر دلیلی زمان شستشو را بخواهید به تعویق بندازید یا در زمان هایی متوقف و مجددا شروع به کار کند، از این قابلیت بهره خواهید برد.

آبگیری مجدد (Extra Rinse):

باقی ماندن مواد شوینده روی لباس‌ها باعث ایجاد حساسیت پوستی و سوزش می‌شود که این برنامه کمک می کند تا ماده شوینده به طور کامل مصرف شود.

شست وشوی سریع (Quick Wash):

برنامه ای که علاوه بر شست وشوی سریع، از اب و برق کمتری استفاده شود. در این حالت فرایند شستشو و خشک کنی سریع تر انجام می شود.

شستشو حبابی

این ویژگی باعث ایجاد حباب‌هایی می‌شود که آب و مواد شوینده را به عمق پارچه می‌رساند و باعث افزایش کیفیت شستشو و همچنین صرفه‌جویی در مصرف برق می‌شود.

منطق فازی

با کمک این ویژگی عالی، ماشین لباسشویی به‌صورت خودکار فرایند شستشوی متناسب را با توجه به میزان لباس‌ها و  کثیفی آن‌ها انتخاب می‌کند. همچنین مقدار دقیق آب و مواد شوینده مورد نیاز را حساب کند.

به طور قطع انتخاب صحیح و دقیق ماشین لباسشویی تا سال ها می تواند خیال تان را از بابت شستشو و نظافت مطلوب البسه راحت کند. امیدواریم در این انتخاب مهم توانسته باشیم نقش مفیدی را برای شما ایفا کرده باشیم.

 

 

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.