راهنما خرید یخچال فریزر جهیزیه

همیشه خرید یخچال فریزر از مهم ترین قسمت های خرید جهیزیه عروس به حساب می اید. نقش کلیدی این وسیله در زندگی امروزی و همچنین قیمت بالای یخچال باعث شده تا خانواده ها با بیشترین وسواس اقدام به تهیه یخچال فریزر کنند. به همین منظور در این مطلب سعی شده تا راهنمای کاملی برای خرید یخچال ارائه شود.

برای مشاهده انواع یخچال کلیک کنید

عمده یخچال های موجود در بازار ایران به ۵ دسته زیر تقسیم می شوند.

  • فریزر بالا
  • فریزر پایین
  • ساید بای ساید
  • درب طرح فرانسوی
  • یخچال فریزر دوقلو

فریزر بالا

قدیمی ترین نوع یخچالی است که در بازار کشور وجود داشته و علی رغم گذشت سالیان زیاد همچنان هواداران خاص خودش را دارا است. همانطور که از اسمش بر می اید قسمت فریزر ان در قسمت بالای یخچال تعبیه شده. اتفاقا برای زوج های جوان انتخاب خوبی است و نیازهای ان ها را برطرف می کند و در رنگ های مختلفی هم در بازار موجود است. هرچند که در مقایسه با دیگر یخچال های موجود در بازار جذابیت ظاهری کمتری دارد.

یخچال فریزر بالا

فریزر پایین

مانند نوع قبل است، با این تفاوت که فریزر این بار پایین قرار گرفته است. ولی از لحاظ کارکرد تفاوت هایی با نوع فریزر بالا دارد. فریزر در نوع پایین بیشتر گنجایش دارد. همچنین در اکثر موارد بخش فریزر کشویی است تا از نظر دسترسی مواد داخل ان، راحتی بیشتری ایجاد شود. همچنین در این نوع تنوع بیشتری وجود دارد.

ساید بای ساید

بیش از یکه دهه است که ساید بای ساید مورد اقبال خانواده های ایرانی قرار گرفته و این روند نیز تا زمان نگارش این مطلب ادامه پیدا کرده است. ساید بای ساید در طرف راستش یخچال و سمت چپش فریزر قرار دارد. دارای عمق بسیار زیاد هستند و علی رغم نگاه اول که کم جا بنظر می ایند، می توانند مقادیر زیادی از مواد غذایی و خوراکی را در خود جا بدهند. ضمن اینکه از نظر زیبایی بسیار جذاب می باشند. البته یکی از چالش های اصلی برای ساید بای ساید، دشواری در حمل و نقل است.

راهنما خرید ساید بای ساید جهیزیه

در فرانسوی

بدون شک بهترین و در عین حال گران ترین نوع یخچال موجود در بازار هستند. دو در بالا و یک تا سه کشو فریزر هم در پایین قرار می گیرد. اما در ازای هزینه بیشتر چه چیزی نصیب تان می شود؟ به دلیل داشتن دو درب برای یخچال، صرفه جویی در مصرف انرژی انجام می شود و فقط نصف یخچال باز می شود. مزیت مهم دیگر این نوع از یخچال، این هست که فضای کمتری برای باز و بسته کردن در یخچال نیاز هست. ضمن اینکه فضای کافی برای قرار گرفتن مواد غذایی در ان وجود دارد. همچنین بعضی از این یخچال حالت درب تو درب دارد که به زیبایی ان می افزاید.

یخچال در فرانسوی جهیزیه

دوقلو

اخرین مدل یخچال های موجود در بازار یخچال دوقلوست. یک فریزر و یک یخچال به طور مستقل که هر دو هم بزرگ می باشند. این نوع یخچال برای مواردی که غذاهای حجیم مورد استفاده قرار می گیرند یا مقدار زیادی از مواد غذایی نگه داری می شوند، مفید است. معمولا در اشپزخانه های ایرانی فضای کافی برای یخچال دوقلو وجود ندارد. هر چند در حمل و نقل و جابجایی نسبت به ساید بای ساید راحت تر است.

حالا بعد از معرفی انواع یخچال فریزر مناسب برای جهیزیه به چند نکته دیگر می پردازیم. قبل از خرید حتما باید جای در نظر گرفته برای یخچال در اشپزخانه را بررسی کنید و ابعاد ان را اندازه بگیرید و بر اساس ان خرید خود را انجام دهید. نکته دیگر این که خرید خود را منطبق با سبک زندگی و نوع و میزان مواد غذایی که در یخچال فریزر خود نگه داری می کنید، قرار دهید. در نهایت مطابق سلیقه خود و دکوراسیون اشپزخانه خرید خود را صورت دهید.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.