چگونه محل برگزاری عروسی را انتخاب کنیم؟

پیدا کردن یک محل برگزاری کامل برای جشن عروسی از اولویت های هر عروس و دامادی هست. با توجه به نقش حیاتی محل جشن عروسی در برگزاری موفق این مراسم با اهمیت، به طور قطع انتخاب این محل تصمیم بزرگی برای شما خواهد بود. البته در عین حال تعداد زیاد انتخاب ها هم بخشی از این دشواری می باشد.

فقط با دیدن یک ویژگی جدید یا جذاب ممکن است شما عاشق محل بشوید، درحالی که شما هنوز توانمندی تالار یا باغ مدنظر برای تامین نیازهای خود را بررسی نکرده اید. مکان برگزاری باید تعداد مهمان ها، دکوراسیون مدنظرتان و تاریخ مراسم را تامین کند که اثر بزرگی هم بر بودجه عروسی دارد. بنابراین خیلی اهمیت دارد که انتخاب درستی داشته باشید.

ما اینجا هستیم تا به سوال مهم شما پاسخ بدهیم. اینکه چطور مکان برگزاری عروسی را انتخاب نمایید؟

شما چه در مرحله پیدا کردن محل جشن باشید یا هنوز در شروع جستجو تالار، باغ تالار یا هتل باشید، ما توصیه هایی داریم که لازم هست آن ها را بدانید.

انتخاب تالار پذیرایی

گزینه هایتان را محدود کنید

اگر گزینه های زیادی برای انتخاب دارید، اولین مرحله می تواند محدود کردن این گزینه ها باشد. هر چه تعداد مواردی که در نظر دارید، کمتر بشود در انتخاب آن راحت تر خواهید بود. با بررسی و در نظر گرفتن چند فاکتور که در ادامه بیان می کنیم، می توانید لیست محل های برگزاری خود را خلوت بکنید.

آیا ظرفیت مورد نیاز شما را دارد؟

شما چه تعداد مهمان زیاد داشته باشید و یا  قصد برگزاری جشن صمیمی تر با تعداد کمی مهمان داشته باشید، اولین قدم در محدود کردن محل جشن خود را برداشته اید. گنجایش محل برگزاری به طور قابل ملاحظه ای مهم هست و اثر مستقیم بر بودجه و لذت مهمانان تان دارد. محل بسیار کوچک برای تعداد مهمانان زیاد، احساس خفگی و پر ازدحامی در حضار ایجاد می کند. اما اختصاص فضای بسیار بزرگ به نسبت تعداد مدعوین فضای مراسم را کمی سرد و کم انرژی می کند. پس در ابتدا لیستی از گزینه های محل جشن درست کنید تا از دست گزینه های خیلی کوچک و خیلی بزرگ راحت شوید.

زمانی که تالار یا باغ خالی از جمعیت باشد، تصور اینکه درهنگام مراسم با حضور جمعیت به چه شکلی خواهد بود، سخت می باشد. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم در صورت امکان محل مورد نظر خودتان را به صورت زنده موقع برگزاری جشن ملاحظه کنید. اگرهم این شرایط فراهم نبود، تصاویر و ویدئوهای مراسم عروسی برگزارشده را ملاحظه کنید. نکته دیگری که باید مد نظر داشته باشید، مساحت و ظرفیت محل برگزاری عقد می باشد که با توجه به تعداد حضار در مراسم عقد بایستی بررسی شود.

راهنما باغ تالار عروسی

از نظر جغرافیایی در محل مناسبی قرار دارد؟

مهمانان شما اکثرا از کجا می آیند؟ دسترسی پذیری مناسب محل جشن به مهمانان از مهم ترین فاکتورهای تعیین تالار و باغ می باشد. اگر مهمانانی از خارج شهر دارید، محلی را در نظر بگیرید که به محل اقامت آن ها نزدیک باشد. به خاطر داشته باشید که راحتی و تجربه ای که مهمانان خواهند داشت از درجه اهمیت قابل ملاحظه ای برخوردار است.

آیا با تم شما همخوانی دارد؟

درباره این فکر کنید که آیا محل با زیبایی شناسی عروسی شما جور در می آید. محل برگزاری حتی می تواند  بر روی انتخاب لباس هم تاثیر بگذارد. بررسی کنید که در شرایط آب و هوایی مختلف جشن به چه شکلی در خواهد آمد. به فرض اگر باغ برای پاییز در نظر دارید، در صورت بارش باران شرایط به چه صورتی پیش خواهد رفت.

تالار عروسی

لیست موارد غیرقابل مذاکره را تهیه کنید

شما احتمالا ایده هایی درباره چگونگی برگزاری جشن عروسی خود دارید که نیازهست محل برگزاری جشن بتواند ان ها را براورده کند. به این خاطر قبل بازدید از این محل ها با همسر یا نامزد خود در مورد موارد غیر قابل مذاکره صحبت کنید که می تواند شامل:

بودجه _ آیا محل برگزاری می تواند باتوجه بودجه شما، تمام خواست های شما برای جشن را براورده کند؟ آیا مالیات برارزش افزوده در قیمت ها اعمال شده؟

پذیرایی _ چه غذاها و خوراکی هایی برای مراسم خود در نظر دارید؟ آیا مکان برگزاری جشن می تواند این نوع از غذاها را تهیه کند؟

موسیقی زنده _ در صورتی که خودتان گروه موزیکی در نظر دارید، آیا محل برگزاری به آن ها اجازه اجرا می دهد یا گروه خود محل باید استفاده کنید؟

خدمات جانبی _ از مدیریت مجموعه در مورد خدمات جانبی مانند آتش بازی و … سوال کنید و اگر خودتان ایده ای داشتید، در مورد توانایی شان برای اجرا ایده بررسی لازم را انجام دهید.

باغ تالار

سوالات دیگری که باید از مدیر مجموعه برگزاری عروسی بپرسید

زمانی که شروع به برنامه ریزی برای این روز بزرگ می کنید، یک سری سوالات ضروری را باید در مورد محل برگزاری بپرسید. شما نیاز هست بدانید چه مواردی مجاز هست و مهم تر از آن چه چیزهایی در محل جشن شما وجود ندارد.

برای مشاهده باغ تالارهای تهران کلیک کنید

درباره روند کامل برگزاری روز عروسی سوال کنید

برنامه برگزاری از شروع تا پایان بسیار حیاتی است. هر توقف یا تاخیر طولانی در مراسم مهمانان شما را کسل می کند.

  • مراسم عقد کی شروع می شود و در کدام قسمت محل برگزاری باید مهمان ها حضور پیدا کنند؟
  • اگر در فصل بارندگی هستید و بخشی از مراسم در فضای بازهست، در صورت بارش باران مهمانان کجا مستقر خواهند شد؟
  • با توجه به تعداد مهمانان شما، آیا کارکنان پذیرایی کننده به تعداد کافی حضور خواهند داشت؟ اطلاع از این موضوع نقش مهمی در کاهش استرس شما برای پذیرایی مطلوب حضار دارد.

تالار عروسی

زمان بندی را چک کنید

برنامه ریزی زمان بندی جشن تصمیم بزرگی هست. اینکه هر بخش چقدر طول می کشد، کار بسیار سختی هست ولی یک مدیر تالار یا باغ با تجربه می تواند مشورت های خوبی در این مورد به شما بدهد. زمانی که زمان بندی روز عروسی را انجام می دهید، تجربه مهمانان را حتما در ذهن داشته باشید.

  • مسئول محل برگزاری چه توصیه ای در این مورد دارد؟ در محل هایی که ساعت برگزاری مراسم منعطف هست، ساعات زیادی را می توانید به مراسم عروسی اختصاص بدهید. ولی این نکته را به خاطر داشته باشید، ساعات طولانی از مراسم خود شما را هم خسته خواهد کرد و بعد ۷-۸ ساعت ارزو می کنید که جشن زودتر تمام شود.
  • بررسی کنید که اکثریت مهمانان از کجا می آیند و مراسم در محلی برگزار شود که زمان کافی برای رسیدن و آماده شدن برای حضور در مراسم را داشته باشند
  • همچنین بپرسید که چه زمانی برای سرو غذا هست و چه زمانی وسایل پذیرایی و خوراکی ها جمع خواهد شد؟

راهنما باغ تالار عروسی

جمع بندی

پیدا کردن محل برگزاری عروسی یکی از بزرگترین قدم هایی هست که برای برنامه ریزی جشن  عروسی بر می دارید و زمان و محل آن می تواند بر سایر برنامه ریزی های شما در روز بزرگ اثر بگذارد. شما هم اگر تجربه ای برای انتخاب سالن داشتید حتما تو بخش نظرات مطرح کنید.

برای آشنایی با تالارهای تهران کلیک کنید

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.